Grzybica stóp

7 lutego 2016

Grzybica stóp Grzybicą stóp można zarazić się w wielu miejscach. Na basenie w czasie treningów. Grzybica stopy to choroba, której nie można bagatelizować. Na koloniach w czasie korzystania z publicznego prysznica. W kręgielni. Objawy grzybicy są znane. Zaczynają się od pieczenia i swędzenia skóry oraz jej zaczerwienienie. Jeśli na czas nie rozpoznamy choroby, pojawiają się drobne pęcherzyki, obrzęk. Nieleczona może prowadzić do łuszczenia się skóry lub nawet jej pękania. Leczenie grzybicy polega na stosowaniu odpowiednich preparatów kupionych w aptece lub dobrze wyposażonym sklepie wielobranżowym. Istnieją jednak również domowe sposoby walki z chorobą. W przypadku jednak długoletnich lub zaawansowanych stadium nie obejdzie się bez lekarza oraz przypisanych przez niego medykamentów. Polecanymi naturalnymi środkami jest olejek z drzewa herbacianego, zawierającego wiele składników grzybobójczych i bakteriobójczych. Smarowanie chorych miejsc trzy razy dziennie pomoże zwalczyć chorobę skóry i paznokci. Olejek z rozmarynu dzięki swoim właściwościom pomoże powstrzymać rozwój grzybicy. Wiele poradników proponuje też stworzeniu naparu z liści aloesu do moczenia nóg. Nieocenione są również właściwości chmielu, który przy okazji powstrzyma rozwój bakterii. Proszek do pieczenia, zawierający sodę oczyszczoną, można zmieszać z wodą i wsmarować w chore miejsce. Znane już właściwości czosnku mogą przydać się również i w tym przypadku. Grzybica stóp leczenie to sukcesywne i wytrwałe dążenie do pozbycia się problemu grzyba na naszych stopach.

5.50 avg. rating (72% score) - 2 votes

» Kategoria: Choroby » Tagi: , , , ,

Jak uniknąć przeziębienia

6 lutego 2016

Jak uniknąć przeziębienia Jesień to pora roku nie do końca sprzyjająca funkcjonowaniu naszego organizmu. Zmienna pogoda powoduje przeziębienia, grypy oraz sprzyja rozwijaniu się wirusów. Jednym słowem jesień to sezon na przeziębienia. Na szczęście przestrzegając kilku ważnych zasad można zmieni szyć r6yzyko zachorowania oraz przeziębienia. O tej prze roku zwykle już rozpoczynamy sezon grzewczy, palenie w piecu oraz odkręcanie grzejników, a co za tym idzie oddychamy bardzo suchym powietrzem, a błona śluzowa naszego nosa niestety tego nie toleruje. Dla naszego organizmu znacznie lepszym rozwiązaniem jest cieplej się ubrać i mieć niższą temperaturę w domu niż chodzić w krótkim rękawku i mieć gorąco. Kolejna bardzo istotną rzeczą jest unikanie kontaktu z osobami już chorymi, ponieważ łatwo się zarazić, a przynosząc infekcję do domu zarazimy też swoich najbliższych. Kiedy nasz organizm narażony jest na szczególne ryzyko zachorowań ponieważ wszyscy dookoła chorują, warto pomyśleć również o dobrym odzywaniu. Jesienią mamy jeszcze dostęp do dużej ilości Świerzych owoców i warzyw więc takie zastrzyki witamin na pewno korzystnie wpłyną na zdrowie naszego organizmu. Często też infekcje rozwijają się w wyniku przemarznięcia dlatego warto pamiętać o cieplejszych ubraniach i butach, wychłodzenie organizmu szybko może przerodzić się w przeziębienie, a następnie w chorobę.

8.00 avg. rating (88% score) - 1 vote

» Kategoria: Leczenie » Tagi: , , ,

Żylaki kończyn dolnych

4 lutego 2016

Żylaki kończyn dolnych Na żylaki nóg choruje bardzo dużo osób i to w różnym przedziale wiekowym. Nie ma reguły, że mają je jedynie osoby starsze. Żylaki są niczym innym jak workowatymi poszerzeniami żył powierzchniowych. Zawsze towarzyszy tej chorobie widoczne wysłużenie żyły, jej zgrubienie i pokręcenie. Nie wygląda to estetycznie i każdy kto ma żylaki chciałby się ich jak najszybciej pozbyć. Z reguły żylaki częściej występują u kobiet i to po ukończeniu czterdziestego roku życia. Żylaki można podzielić na żylaki pierwotne, wtórne i żylaki i rzadkiej etiologii. Pierwotne spowodowane są tym, że jest mniejsza ilość tkanki sprężystej w poszczególnych żyłach. Doprowadza to do tego, że żyła jest mniej odporna na rozciągnięcie. Żylaki wtórne wywołane są przez zwiększony przepływ krwi w żyłach powierzchniowych na nogach. Doprowadza to do tego, że głębokie żyły stają się niedrożne. Ostatnia grupa żylaków, czyli żylaki o rzadkiej etiologii związane są z wrodzonymi przetokami w tętnicach i żyłach. Wywołują one tak zwaną chorobę Klippela Trenaunaya. Żylaki bada się za pomocą ultrasonografu i ocenia się, jaki jest przepływ w żyłach. Na tej podstawie ustala się leczenie. Może być to leczenie zachowawcze poprzez stosowanie specjalnych opasek uciskowych i wykonywanie ćwiczeń lub poprzez branie leków mających na celu uszczelnienie naczyń. Ostatecznością jest operacja usunięcia żylaków. Leczenie żylaków Warszawa to bardzo popularna klinika, do której przybywa codziennie wielu pacjentów z tym problemem.

5.00 avg. rating (71% score) - 1 vote

» Kategoria: Choroby » Tagi: , , , ,

Choroba wrzodowa żołądka

4 lutego 2016

Choroba wrzodowa żołądka Jeżeli dokuczają nam częste bóle żołądka mające charakter pieczenia, mamy niestrawność, częste wymioty, zgagę bądź inne nieprzyjemne objawy powinniśmy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Wszystkie te dolegliwości są typowymi objawami choroby wrzodowej żołądka, która dotyka coraz więcej osób. Choroba daje o sobie znać najczęściej wiosna i jesienią. Przyczyn pojawienia się tej dokuczliwej choroby jest wiele, jednak jedną z najczęstszych jest stres, niezdrowy tryb życia co w dzisiejszych czasach jest bardzo często spotykane, dlatego ta choroba dotyka coraz więcej ludzi. Innymi przyczynami choroby są również używki czyli nadmierne spożywanie alkoholu oraz palenie papierosów. Jednak w powstawaniu choroby duże znaczenie maja również czynniki genetyczne, osoby których bliscy mają problemy z wrzodami żołądka są szczególnie narażeni, dlatego warto przestrzegać najważniejszych zasad które mogą zapobiec powstawaniu choroby. Choroba wrzodowa żołądka jest niebezpieczna i nie należy bagatelizować jej objawów ponieważ nieleczona może doprowadzić do groźnych powikłań. Pierwszą fazą leczenia jest usunięcie miejsca zakażenia poprzez stosowanie antybiotyków zmniejszających wydzielanie kwasu żołądkowego. Jednak leczenie powinno opierać się także na zdrowym odżywianiu, a przede wszystkim stosowaniu diety.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Choroby » Tagi: , ,

Nadciśnienie tętnicze

3 lutego 2016

Nadciśnienie tętnicze W ostatnich latach coraz więcej ludzi choruje na nadciśnienie tętnicze, choroba dotyka coraz więcej ludzi młodych. Na szczęście jest bardzo łatwa w wykryciu ponieważ wystarczy tylko mierzenie ciśnienia najzwyklejszym aparatem, dlatego też często wykrywamy ją zupełnie przypadkowo. Niestety mimo tego, że coraz więcej ludzi ma świadomość tego, że ich problemem jest nadciśnieniem, bagatelizuje tę chorobę. Najczęstszą przyczyną choroby są czynniki genetyczne, a także otyłość, stres oraz stałe napięcie psychiczne. W pierwszej fazie choroby jednym z ważniejszych etapów leczenia jest uregulowanie trybu życia, a także zdrowa dieta, a następnie regularne stosowanie leków. Osoby które wykryły u siebie nadciśnienie powinny jak najszybciej zgłosić się do lekarza ponieważ domowe sposoby walki z nadciśnieniem mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Bardzo dobre efekty w walce z nadciśnieniem przynosi zmiana trybu życia oraz środowiska w jakim żyjemy, dlatego warto pomyśleć w takiej sytuacji o leczeniu sanatoryjnym. Pobyt w uzdrowisku pozwoli na jakiś czas wyeliminować czynniki wpływające, a także sprzyjające nadciśnieniu, czyli przede wszystkim stres, codzienne napięcie, a także problemy z nadwagą i brakiem ruchu oraz przebywania na świeżym powietrzu. Zmiana trybu życia pozwoli obniżyć wartość ciśnienia tętniczego, a także pozwolą zapobiec rozwojowi choroby u osób które są nią genetycznie obciążone. Ranking leków na nadciśnienie przychodzi nam z kolei z pomocą w wyborze odpowiednich leków, jednak należy pamiętać, że nie zastąpi to wizyty u lekarza. Bardzo dobry sposób na nadciśnienie to po prostu zdrowa dieta.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Choroby » Tagi: , , , ,

Cukrzyca

3 lutego 2016

Cukrzyca Cukrzyca jest jedną z tych chorób, na które choruje coraz więcej osób. Choroba ta charakteryzuje się podwyższonym poziomem cukru we krwi. Powoduje ją złe działanie insuliny jaka wydzielana jest przez komórki beta w trzustce. Bardzo zaawansowana cukrzyca może doprowadzić do wielu innych chorób. W jej wyniku może dojść do uszkodzenia wzroku, nerwów, nerek, czy też serca. Uszkadzają się także naczynia krwionośne. Wyróżnia się trzy rodzaje cukrzyc w zależności od przyczyny choroby i jej przebiegu. Wyróżnia się cukrzycę typu pierwszego i drugiego oraz cukrzycę ciężarnych. Najwięcej osób choruje na cukrzycę typu drugiego. W tym przypadku tkanki są mniej wrażliwe na insulinę. Trzustka zaprzestaje produkować insulinę i przez to należy ją podawać w zastrzykach. Cukrzyca typu pierwszego jest pierwotnym i zbyt małym wydzielaniem insuliny, ale w przeciwieństwie do cukrzycy typu drugiego tutaj tkanki są wrażliwe na insulinę. Jest to choroba, z którą jednak można żyć. Trzeba regularnie się badać i przyjmować insulinę. Insulinoterapia jest niezbędna w przypadku cukrzycy typu pierwszego, ale w typie drugim i cukrzycy ciążowej również się ją stosuje. Preparaty z insuliną podaje się pod skórę za pomocą specjalnego wstrzykiwacza. Nosi on nazwę pena, czyli mówiąc inaczej pióra insulinowego. Trzeba robić to regularnie, aby choroba nie postępowała i aby można było żyć z nią jak najdłużej. Ważnym etapem życia z cukrzycą jest tak zwana dieta cukrzycowa.  Leczenie cukrzycy wraz z dietą cukrzycową jest dużo skuteczniejsze, warto również na naszej stronie poczytać jakie są pierwsze objawy cukrzycy.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

» Kategoria: Choroby » Tagi: , , , , ,

Następna strona »

  • Kategorie

  • Strony

  • Laserowe leczenie żylaków

    Na żylaki nóg choruje bardzo dużo osób i to w różnym przedziale wiekowym. Nie ma reguły, że mają je jedynie osoby starsze. Skutecznym ratunkiem na żylaki jest laserowe leczenie żylaków.